Kön ringlade lång redan före öppningen – från vänster: Flemming, Astrid, Monica, Ann, Ylva och Annica väntade ivrigt på att bli insläppta.

200 kom när träningscenter invigdes i Hammarstrand

HAMMARSTRAND (JT) Närmare tvåhundra personer tog sig till Divas Träningscenter i Hammarstrand för att delta i en efterlängtad invigning.
– Förhoppningen är att vi tillsammans kan bidra till friskare och gladare människor i framtiden, säger huvudpersonen Sandra Engström.

Publicerad

Sandra Engström, som står bakom satsningen, har lagt ner mycket arbete på att färdigställa den nya lokalen – en plats som tidigare huserade Jensens Kläder. Redan innan öppningen ringlade kön lång utanför dörrarna, och förväntningarna var höga.

Prenumerera på Jämtlands Tidning

Fortsätt läsa artikeln...

Prenumerera och få obegränsad tillgång till alla artiklar och e-tidningen – nyheter nära dig, varje dag.

🗞️
Allt innehåll
Obegränsad läsning på webben.
📲
E-tidningen
Läs varje utgivningsdag, var du än är.
📍
Lokalt fokus
Nyheter som berör dig och din vardag.
Är du redan prenumerant?

Digitalt 1 månad

69 kr / månad
Köp nu
Mest populär

Digitalt 3 månader

149 kr / 3 månader
Köp nu

Betalning via kort. Genom köpet godkänner du våra användarvillkor och integritetspolicy.

Behöver du hjälp? Vi hjälper dig gärna.

Powered by Labrador CMS